Sklep

Kościeliska 8
03-614 Warszawa

Otwarte

Pon – Pt 10:00 – 19:00
Sob – 10:00 – 15:00

Porozmawiajmy

578 200 814

logo ukladanie parkietu

Sklep

Kościeliska 8
03-614 Warszawa

Otwarte

Pon – Pt 10:00 – 19:00
Sob – 10:00 – 15:00

Porozmawiajmy

Montaż podłóg

Ukladanie podłogi Warszawa i okolice

Odpowiedni montaż podłogi z drewna to pierwszy krok do jej wieloletniego użytkowania. Postaramy się Państwu przedstawić metody jakimi się kierujemy podczas układania podłogi tak, aby w przyszłości cieszyć się w pełni wytrzymałą podłogą.

W jakich warunkach montujemy?

 

Układanie podłogi drewnianej najlepiej rozpocząć po wykonaniu wszystkich prac budowlanych oraz wykończeniowych w pomieszczeniu. Miejsce musi być suche oraz posiadać sprawny system wentylacyjny. Najlepszą temperatura, w którym zamierzamy ułożyć podłogę powinna oscylować w granicy +10°C, najlepsza jednak to+18-23°C. Bardzo ważną kwestią jest, aby podobną temperaturę posiadało podłoże. Ważnym czynnikiem jest również wilgotność podłoża oraz drewna.

Przechowywanie podłogi drewnianej

 Montaż podłogi rozpoczynamy zawsze od sprawdzenia dostarczonych paczek, czy nie uległy zniszczeniu podczas transportu. Jedną z ważnych zasad jest, aby otworzyć pakunek dopiero przed samym montażem. Zapobiegniemy w ten sposób wchłonięciu wilgoci. Ponadto podłoga nie odkształci się. Deski przechowuje się w pozycji poziomej, aby zapobiec deformacji drewna.
Dosyć często zdarza się, że w paczkach występują deski o nieco innej barwie lub usłojenie ich różni się trochę. Naszym zdaniem nie stanowi to absolutnie wady produktu a wręcz przeciwnie.
Staramy się wtedy układać deski tak, aby tony różnych odcieni drewna ładnie ze sobą współgrały.
Deski drewniane, które najmniej podobają się nam wizualnie staramy się kłaść w miejscach, gdzie później będą stały meble lub po prostu tam, gdzie podłoga drewniana jest najmniej widoczna.

Krótko mówiąc Państwa podłoga ma wyglądać bajecznie !

Montaż podłóg bezklejowy

 

Montaż bez klejowy to tzw. podłogi pływające, które nie są w żaden sposób przymocowane do podłoża. Tutaj również musimy zadbać, aby podłoże było suche i równe. Nierówności przekraczające 2 mm na długości 2 metrów powinniśmy zniwelować jeszcze zanim przystąpimy do montażu. W takiej sytuacji stosujemy wylewki lub gładzie wyrównujące. Na tak przygotowanym podłożu nakładamy folię izolacyjną.
Folia chroni przed wilgocią. Stosujemy folię o grubości 0,2 mm. Następnym krokiem jest nałożenie podkładu piankowego lub korkowego tłumiącego hałas w mieszkaniu ponadto zwiększa się komfort użytkowy podłogi. Następnym etapem jest już samo układanie podłogi.
Często stosowanym systemem montażu jest system „Klik”. Dzięki niemu montujemy podłogi w sposób nie wymagający, użycia zbyt dużej siły. Zatrzaskujemy jedno zapięcie w drugie. Ostatni rząd desek wymaga szczególnej precyzji. Deski należy bardzo dokładnie zmierzyć i przyciąć.

Podłoga przyklejana do podłogi

Podobnie jak w przypadku podłogi pływającej także sprawdzamy stan podłoża. Wymaga ono często stosowania grunt poliuretanowego dla umocnienia.
Przyklejanie desek rozpoczynamy od naniesienia kleju na przygotowane wcześniej podłoże. Stosujemy do tego szpachli zębatej. Bardzo ważne jest tutaj równomierne rozprowadzenie kleju. Dzięki temu zapewniamy odpowiednią siłę mocowania desek. Klej nakładamy, w jakich miejscach będziemy mieli możliwość przytwierdzenia deski z podłożem.
Aby posadzka została prawidłowo przytwierdzona na całej swojej powierzchni i nabrała odpowiedniej wilgotności należy przez około 24h pomieszczenie pozostawić puste.

Co, gdy podłoga jest już zamontowana ?

Po zamontowaniu już desek podłogowych pamiętajmy zawsze, żeby nie przykrywać jej niczym, ponieważ możemy zahamować przenikanie wilgoci, co w następstwie może doprowadzić do dużej deformacji drewna. Jeśli już musimy zabezpieczyć w jakiś sposób podłogę. Zalecamy użycia w tym celu papieru.
Niezależnie od tego, czy montaż podłogi, wykonacie Państwo samodzielnie, czy też zlecicie go naszej doświadczonej firmie parkieciarskiej, warto znać powyższe wskazówki, uniknąć rozczarowań oraz dużych kosztów w przypadku nieprawidłowego montażu podłogi. Późniejsze zrywanie podłogi czy skuwanie nieprawidłowo położonej posadzki wiążą się z bardzo dużym wydatkiem oraz bałaganem przez wiele tygodni. Dostosowując się jednak do naszych zaleceń będziecie mogli przez długie lata cieszyć się piękną drewnianą podłogą.
Natomiast jeśli zdecydujecie się na usługi parkieciarskie naszej firmy macie Państwo gwarancje jakości i pełnego profesjonalizmu. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem usług parkieciarskich.
Pozdrawiamy
Układanie podłogi Warszawa
Zbigniew Rodak