Sklep

Kościeliska 8
03-614 Warszawa

Otwarte

Pon – Pt 10:00 – 19:00
Sob – 10:00 – 15:00

Porozmawiajmy

578 200 814

logo ukladanie parkietu

Sklep

Kościeliska 8
03-614 Warszawa

Otwarte

Pon – Pt 10:00 – 19:00
Sob – 10:00 – 15:00

Porozmawiajmy

Renowacja parkietu

Odnawianie podłogi Warszawa

Tradycyjny parkiet drewniany wykonany jest deszczułek z litego drewna. Wszystkie elementy łączy się na pióro i wpust. Właściwie wykonana podłoga może służyć czasem nawet kilkadziesiąt lat.
Regularne cyklinowanie czy olejowanie przywraca drewnu pierwotny blask. Renowacja parkietu może być wykonana tylko i wyłącznie na klepkach o odpowiedniej grubości. Każde cyklinowanie podłogi zmniejsza grubość drewna. Więc Jeśli parkiet jest już bardzo cienki i uwidaczniają się na nim łączenia, wówczas renowacja nie ma żadnego już sensu. Należy wtedy myśleć o wymianie połogi na nową.
Dlatego zawsze przed renowacją podłogi drewnianej należy zmierzyć grubość deszczułek i zastanowić się, czy renowacja parkietu ma jakikolwiek sens. Jeśli grubość nie przekracza zalecanych 3 mm, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zamiana podłogi od nowa.
Kolejnym ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o sensie renowacji jest stopień ubytków i zniszczenia ogólnego podłogi.
Jeśli podłoga drewniana została kiedykolwiek zalana a drewno zaatakowała pleśń to ich całkowite odnowienie będzie po prostu niemożliwe.
Podsumowując:

Odnowienie parkietu ma sens tylko wtedy kiedy ubytki oraz zarysowanie parkietu są bardziej powierzchowne

Jeśli ciężko Państwu ocenić stan parkietu a zamierzacie go odnowić lub wymienić podłogę drewnianą na nową prosimy o kontakt
Nasz specjalista pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.
Efekty naszych prac renowacyjnych możecie Państwo obejrzeć w naszej galerii.

Z wyrazami szacunku
Renowacja parkietu Warszawa
As-parkiet
Zbigniew Rodak