Sklep

Kościeliska 8
03-614 Warszawa

Otwarte

Pon – Pt 10:00 – 19:00
Sob – 10:00 – 15:00

Porozmawiajmy

578 200 814

logo ukladanie parkietu

Sklep

Kościeliska 8
03-614 Warszawa

Otwarte

Pon – Pt 10:00 – 19:00
Sob – 10:00 – 15:00

Porozmawiajmy

Drewniane podłogi to uniwersalny i ponadczasowy element aranżacji wnętrz. Można powiedzieć, że nigdy nie wychodzą z mody. Wprowadzają domową atmosferę nawet do najbardziej surowych wnętrz i sprawiają, że nasze mieszkanie jest przytulne i ciepłe. Naturalne podłogi nie należą również do najtańszych. Bez wątpienia jest to inwestycja na lata. Drewno jak każdy naturalny materiał z czasem ulega zniszczeniu. Niezależnie od tego, z jakiego gatunku drewna jest nasz parkiet, po kilku lub kilkunastu latach, na każdej podłodze odciska się piętno czasu. Na szczęście, żeby odświeżyć wygląd Waszego parkietu, nie musicie przeprowadzać gruntownego remontu. Możena zrobić to w jeden weekend, zamawiając profesjonalne cyklinowanie parkietu.

Cyklinowanie, co to takiego?

Cyklinowanie to nowoczesna metoda renowacji powierzchni drewnianych. Profesjonalne cyklinowanie parkietu rozpoczyna się od zdarcia zniszczonej warstwy drewna za pomocą specjalnej maszyny szlifującej — cykliniarki. Proces ten przebiega zazwyczaj w kilku etapach, w zależności od tego, jak bardzo zniszczona jest nawierzchnia. Aby jak najdokładniej usunąć wszystkie uszkodzenia i zabrudzenia i zetrzeć przy tym minimalną ilość drewna, używa się papieru ściernego o różnej gramaturze. W ten sposób można wyrównać parkiet, usuwając wszelkie rysy i wgłębienia, a nawet usunąć odbarwienia, na które podatne są niektóre gatunki drewna. Następnie, jeżeli podłoga była bardzo zniszczona, wypełnia się ubytki substancją przygotowaną na bazie żywicy i pyłu powstałego po wcześniejszym szlifowaniu. Tak przygotowaną podłogę poleruje się maszyną wolnoobrotową w celu wygładzenia powierzchni. Na sam koniec można przystąpić do lakierowania parkietu, które utrwali efekt i zabezpieczy drewno przed uszkodzeniami.

Kiedy wykonywać cyklinowanie parkietu?

Cyklinowanie możemy wykonać niezależnie od tego, czy posiadacie zwykły parkiet, czy bardziej finezyjną podłogę z olejowanych desek lub mozaiki. Jedynym warunkiem jest, aby klepka nie była zbyt cienka. Powinna mieć nie mniej niż 0,7 – 1 cm grubości. Każde cyklinowanie odchudza naszą podłogę o około 1 – 2 milimetry, więc jeżeli klepka nie będzie wystarczająco gruba, po szlifowaniu może stać się zbyt podatna na uszkodzenia. Większość osób po wielu latach od remontu nie ma pojęcia o grubości swoich desek podłogowych. Na szczęście nie musicie tego pamiętać. Nasi doświadczeni pracownicy firmy oferującej usługi parkieciarskie potrafią szybko ocenić stan Waszej posadzki i doradzić w zakresie jej renowacji. Warto też wiedzieć, że standardowe deski podłogowe mają nieco ponad 2 centymetry. Bez obaw więc możemy przeprowadzić proces cyklinowania parkietu nawet 5 razy.

Usługi parkieciarskie polegające na cyklinowaniu można z powodzeniem zastosować do drewna w każdym wieku. Z powodzeniem wykonuje się je nawet na zabytkowych podłogach w starych kamienicach. Taki proces może zająć nieco więcej czasu, ze względu na większą ilość ubytków, powstałych na przestrzeni lat, ale efekt końcowy wynagradza to z nawiązką.

Cyklinowanie pakietu – samodzielnie, czy lepiej nie?

Cyklinowanie możemy przeprowadzić samodzielnie. W internecie dostępnych jest szereg poradników i filmów instruktażowych, które wyjaśniają jak przejść przez ten proces krok po kroku. Będziesz jednak potrzebować do tego celu kilku profesjonalnych maszyn takich jak cykliniarka, szlifierka, czy specjalny odkurzacz do pyłu. Nie są to raczej sprzęty, które każdy przechowuje w piwnicy, na wszelki wypadek. Można je wypożyczyć, ale cena za kilka dni, często przewyższa cenę naszych profesjonalnych usług parkieciarskich. Z kolei nieumiejętne wykorzystanie narzędzi do cyklinowania może też narobić więcej szkody niż pożytku. Warto, więc rozważyć zatrudnienie specjalisty, który najlepiej zadba o wasz parkiet.

Korzyści z cyklinowania.

Usługi cyklinowania z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Korzyści, jakie zapewnia Wam usługa cyklinowania parkietu można by wymieniać w nieskończoność. Przede wszystkim, możecie w ten sposób ekspresowo odświeżyć wygląd podłogi. Cyklinowanie nie wymaga też wielkiego remontu, z jakim wiązałaby się wymiana podłogi. Jest to również nieporównywalnie tańsze rozwiązanie. Nie musimy kupować nowych desek, podkładów, zamawiać transportu itp. – wystarczy szybki telefon, żeby zamówić usługi parkieciarskie i możemy cieszyć się nowym — starym parkietem.

Wiekowe deski mają swój niepowtarzalny urok, którego nie zapewni nam żadna nowa deska. W dzisiejszych czasach, kiedy zwracamy coraz większą uwagę na aranżacje naszych mieszkań, ma to kluczowe znaczenie. Stary parkiet można wykorzystać do wielu aranżacji. W połączeniu z nowoczesnymi meblami nada naszej przestrzeni indywidualny charakter. Jeżeli zestawimy go z industrialnymi dodatkami, zyskamy oryginalny loftowy klimat. Katalogi wnętrzarskie są pełne takich niecodziennych połączeń, a nowe parkiety dostępne w sklepach często starają się wręcz udawać stare deski. Jeżeli więc masz to szczęście i posiadasz w swoim wnętrzu parkiet z historią, nie wahaj się dać mu drugiego życia! Cyklinowanie sprawi, że będziesz mógł się nim cieszyć jeszcze długie lata, a twoje mieszkanie nabierze niepowtarzalnego charakteru.
Zapraszamy do rozmowy z naszymi ekspertami:
Radek: 578 200 814